Hovoříme-li o vzdělávání dětských práv a s personálem Unicef po celém světě

V polovině dubna jsem cestoval do Stockholmu se svým kolegou Práva Zohledňování školy Award (RRSA) kolega Martin Russell, aby se zúčastnil výroční Unicef ​​Národního výboru pro děti Rights Education Workshop.

Měli jsme čtyři dny akční pracovat se spoustou zástupci UNICEF ze zemí vysokými a středními příjmy po celém světě. Opustili jsme dílnu pocit velmi inspiroval, a také hrdý na práci, kterou děláme s všechny naše práva Respektování škol ve Velké Británii.

Během cesty jsme navštívili jednu z devíti práv založených na školách UNICEF Švédska. Děti jsme se setkali ve škole mluvili výmluvně o jejich právech a vzal nás po škole a ukázal nám spoustu displejů a obrázky o právech s využitím ruce, koule a origami. „Každý je mnohem více vědomi práv, cítí bezpečněji, každý je hezčí,“ řekl děti ve škole. Školní učitelé a vedoucí tým vedení nám řekl, jak zažít tuto práci jako cestu – to velmi silně ozvěny s tím, co slyšíme v naší vlastní práva při respektování škol ve Velké Británii.

Seminář také báječné příležitosti ke sdílení všechny skvělé práci, kterou naše práva Respektování Školy učitelé a žáci dělají s UNICEF kolegy z celého světa, včetně z Hongkongu, USA, Slovinsku a na Islandu. Existuje spousta zemí, počínaje ohledem na právo související s prací ve svých školách a víme, že to také přichází z právech mnoho návštěv respektování Školy laskavě hostil v průběhu let pro mezinárodní UNICEF kolegy.

Strávili jsme čas na jednání od UNICEF kolegy o vzrušující práci na mládež a účast dětí se děje po celém světě. Podívejte se na tento skvělý příklad z Unicef ​​Austrálie níže – to bude inspirovat některé z našich středních škol?

V našem volném čase se nám podařilo, aby se vešly na návštěvě legendární ABBA muzea ve Stockholmu. Unicef ​​a ABBA stále pracujeme společně jako ABBA i nadále věnovat veškeré výnosy Chiquitita UNICEF ve Švédsku.

Máte-li zájem dozvědět se více o dítě školství práv v jiných zemích, tak bych doporučuji přečíst nedávnou zprávu UNICEF na výuku a učení o právech v průmyslově vyspělých zemích. Zpráva zdůrazňuje, že ve 15 ze 26 průmyslově vyspělých zemí, děti nemají snadný přístup ke vzdělání v oblasti práv dítěte. To také ukazuje mnoho příkladů toho, jak Unicef ​​a partnerů občanské společnosti daří řešit všechny aspekty vzdělávání v oblasti práv dítěte v zemích analyzováno.

Zjistit více informací o programu Práva Zohledňování školy UNICEF ve Velké Británii