Příspěvky a pomoci Ochranu dětských uprchlíků

Děti jsou v nebezpečí a potřebují vaši pomoc

Tisíce dětí utíkají konfliktu nebo katastrofě hledat bezpečí v Evropě. Jsou v nebezpečí z nemoci, násilí a zneužívání a naléhavě potřebují vaši pomoc.

Více než 220.000 lidí dorazilo do Evropy letos, hledám bezpečnost a lepší budoucnost. Tři čtvrtiny jsou z Sýrii, Afghánistánu a Iráku. Jeden ze tří je dítě.

Děti a rodiny byly nuceny uprchnout konflikty a nepokoje doma, takže bolestivá a obtížná rozhodnutí nechat všechno vědí. Ohromující 2,886 lidé jsou již zaznamenány jako mrtvých nebo pohřešovaných ve snaze dostat se do Evropy v tomto roce; Většina topí v oblasti Středozemního moře. Celkový počet neustále stoupá.

Riskují své životy při hledání bezpečnost

Mnoho uprchlíků a migrujících děti cestují sami, riskují své životy při hledání bezpečí. Jejich životy byly obrátil vzhůru nohama. Tolik ztratily své rodiče a blízké, své domovy, své školy. Cesta je zrádný a děti jsou vystaveny drsným prvků, jakož i násilím, zneužíváním a vykořisťováním.

Vhodné pro uprchlíky a migranty v Evropě potřebují okamžitou pomoc. Potřebují bezpečný prostor k jídlu, spánek a získat ochranu, péči a podporu, kterou potřebují. Potřebují nějaké bezpečné místo, kde se mohou učit a mít šanci hrát.

Jak je Unicef ​​reagovat?

Spolu s partnery jsme zřídili dětské a rodinné podpůrných center v celé Evropě, které poskytují bezpečný prostor pro děti a rodiny na cestách. Tyto „modrá tečka“ centra poskytují místo pro děti jíst, spát a hrát, stejně jako dostávají zdravotní péči a poradenství. Jak se situace mění, tato střediska jsou přizpůsobuje podle potřeby, s cílem podpořit mnoho dětí sama a v nebezpečí onemocnění, násilí, vykořisťování a obchodování s lidmi. Unicef ​​neskončí, dokud každé dítě je v bezpečí.

Proč darovat UNICEF?

UNICEF podporuje přežití a rozvoj dětských uprchlíků a přistěhovalců v celé Evropě, včetně ochrany dětí a psychosociální péče v Chorvatsku, Bývalé jugoslávské republiky Makedonie, Srbska, Řecku a Turecku.

Vzhledem k tomu vlně krize uprchlíků a migrující v Evropě v roce 2015 jsme dosáhli více než 100.000 dětí v Bývalé jugoslávské republice Makedonii, Srbsku a Chorvatsku. Z nich 81.000 děti dostaly služby prostřednictvím sítě podporované UNICEF vhodných pro děti prostorů.

Každý den více dětí dělají nebezpečnou cestu napříč Evropou. Ať už název používaný k popisu těchto dětí – migrantů, uprchlíků, vysídlených – jsou to děti. Děti jsou v nebezpečí a potřebují ochranu.